آموزش تصویری نصب وردپرس روی لوکال هاست با Xampp

آیا می خواهید با استفاده از xampp بر روی کامیپیوتر خود وب سایت راه اندازی کنید؟ نصب وردپرس بر روی کامپیوتر خود به شما کمک می کند وردپرس، قالب های وردپرس، افزونه های وردپرس و توسعه وردپرس را تست و فرا بگیرید. ما در این مقاله به شما طریقه ی نصب سایت وردپرسی بر روی کامیپیوتر خود با استفاده از نرم افزار Xampp یاد خواهیم داد.

آموزش تصویری نصب وردپرس روی ویندوز (لوکال هاست)

آموزش تصویری نصب وردپرس روی لوکال هاست با Xampp

چرا باید یک وب سایت وردپرسی بر روی کامپیوتر خود داشته باشید؟

ایجاد یک وب سایت وردپرسی محلی بین وب مستر ها و توسعه دهنده های وردپرس یک روش رایج می باشد. این روش به شما امکان می دهد که وب سایت داشته باشید بدون اینکه در فضای نت بخواهید راه اندازی کنید.

وب سایت وردپرس محلی فقط در کامپیوتر خود قابل مشاهده می باشد. این امر به شما فرصت می دهد قالب، افزونه های وردپرسی مختلفی را تست کنید از ویژگی های آنها اطلاع یابید و وردپرس را فرا بگیرید.

اگر هم اکنون شما دارای یک وب سایت بر روی فضای نت می باشید. باید یک کپی از آن را در وب سایت محلی خود بر روی کامپیوتر شخصی راه اندازی کنید تا زمانی که می خواهید آپدیت هایی از افزونه ها و قالب ها را راه اندازی کنید ابتدا کامل تست سازگاری کرده سپس بر روی وب سایت اصلی بارگذاری نمایید.

تکته مهم: اگر شما می خواهید وب سایت شما بر روی فضای نت دیده شود، از راه اندازی محلی وب سایت باید صرف نظر کنید. ابتدا دامین و هاست خریداری نمایید سپس وردپرس را بر روی هاست خود راه اندازی کرده تا در فضای نت قابل مشاهده باشد.

.

Xampp چیست؟

شما برای راه اندازی وب سایت های محلی به یک  نرم افزار وب سرور (Apache) و php ، mysql بر روی کامپیوتر خود نیازمندید. php یک زبان برنامه نویسی و Mysql  نیز یک نرم افزار دیتابیس می باشد. هر دوی php ، Mysql برای راه اندازی وب سایت  محلی ضروری می باشد.

نصب و راه اندازی هر دو ابزار اشاره شده برای افراد سخت می باشد اینجا همان جایی است که نرم افزار Xampp خودش را نشان می دهد. نرم افزار Xampp ابزار های لازم برای راه اندازی وب سایت وردپرس محلی را برای شما فراهم می نماید. و برای Windows ، Linux ، Mac  قابل نصب می باشد پس جای نگرانی نیست.

پس آموزش کامل راه اندازی Xampp بر روی کامپیوتر شما را شروع کنیم!

.

آموزش نصب نرم افزار Xampp بر روی کامپیوتر

ابتدا شما نیازمندید به وب سایت Xampp مراجعه کنید و ورژن مخصوص کامپیوترخود را دانلود کنید.

نحوه دانلود زمپ Xampp

بر اساس سیستم عاملی که شما بر روی کامپیوتر خود دارید شاید نصبی متفاوت از اسکرین شاتی که ما گذاشتین داشته باشید. جهت اطلاع ما نصب ویندوز را قدم به قدم با شما جلو خواهیم رفت.

بعد از دانلود نرم افزار Xampp بر روی کامپیوتر خود شما بر نصب نرم افزار جلو ببرید.

نصب نرم افزار xampp

در حین نصب نرم افزار شما با سوالاتی از قبیل: کجا نرم افزار را نصب کنم؟ و چه پیکج هایی از نرم افزار نصب شود؟ در جواب لطفا مسیری از هارد خود را برای نصب نرم افزار مشخص کنید و برا ی سوال دوم، معمولا تنظیمات اولیه که خود نرم افزار پیشنهاد می نماید برای اکثر نرم افزار ها مناسب می باشد. دکمه ی next را اعمال کنید و نصب را به پایان برسانید.

بعد از نصب نرم افزار تیک گزینه ی Start the control panel now را فعال کرده و دکمه ی اتمام را اعمال نمایید. (همانند تصویر زیر)

مراحل نصب زمپ

بعد از اتمام نصب نرم افزار شما مستقیم به پنجره ی Control Canel هدایت خواهید شد که در این مرحله استارت گزینه های Apache  ، MySQL را اعمال کنید.

نحوه فعال کردن آپاچی و mysql در زمپ

بعد از انجام این مرحله شما هر دو گزینه را فعال کرده اید ولی امکان دارد با پنجره ای به نام firewall مواجه شوید که بسیار اهمیت دارد که شما بر روی گزینه ی Allow Access کلیک نمایید.

خطای FireWall زمپ

بعد از فعال سازی دو گزینه ذکر شده رنگ آنها به رنگ سبز تغییر خواهد کرد و این نشان می دهد که هر دو گزینه فعال می باشند. شما به راحتی زمپ را بروی کامپیوتر خود نصب کردید. به همین آسانی!

حالا آماده هستید وب سایت محلی وردپرس خود را با استفاده از زمپ راه اندازی کنید؟

.

ایجاد وب سایت وردپرس با استفاده از Xampp

الان شما نیاز دارید وردپرس را دانلود کنید. برای دانلود کافیست صفحه http://wp-persian.com/download را مشاهده کنید و دانلود را کامل کنید.

آموزش دانلود وردپرس

بعد از دانلود نرم افزار وردپرس شما این فایل را در حالت zip مشاهده خواهید کرد که برای پیشبرد کار باید آن را از حالت فشرده خارج کنید. بعد از انجام این عمل فولدر وردپرس را مشاهده می کنید.

وردپرس دانلود شده

در قدم بعد شما باید به مسیر نصب زمپ مراجعه داشته باشد که معمولا در ویندوز مسیر C:/Program Files/XAMPP/htdocs یا در پوشه C:\Xampp\htdocs می باشد.
لطفا فایل وردپرس که از مرحله ی قبل استخراج کردید را در این محل کپی سازی کنید.

نحوه نصب وردپرس در لوکال هاست

برای راحتی کار به شما توصیه می کنیم نام فولدر وردپرس را به وب سایت ۱ (WebSite1) تغییر دهید تا در مراحل بعدی به مشگل بر نخورید. در قدم بعدی شما باید یک مرورگری که محبوب خودتان می باشد را باز کنید و صفحه ای به ادرس localhost/website1 را مشاهده کنید. که با صفحه ای مانند عکس زیر روبرو خواهید شد.

نصب وردپرس در کامپیوتر

این صفحه به شما می گوید که شما به نام دیتابیس، نام کاربری دیتا بیس ، پسورد و اطلاعات هاست نیازمند است. اما چگونه باید یک دیتابیس ایجاد کنیم؟

اجازه بدید برای وب سایت شما یک دیتابیس ایجاد کنیم:

برای ایجاد وب سایت لطفا تب جدید در مرورگر دلخواه خود باز کنید و آدرس localhost/phpmyadmin را مشاهده کنید . بعد از وارد سازی ادرس محیط phpMyAdmin برای شما نمایش داده خواهد شد. این نرم افزار که همراه زمپ در اختیار شما قرا گرفته شده است. کار شما را برای  مدیریت دیتابیس ها آسان نموده است تا به راحتی وب سایت محلی خودتان را ایجاد نمایید.

در تب دیتابیس شما باید اقدام به ایجاد دیتابیس نمایید ابتدا نامی برای دیتابیس خود انتخاب نمایید و دکمه ای ایجاد را اعمال کنید.

نحوه ایجاد دیتابیس mysql در لوکال هاست

حال شما دیتابیس را ایجاد کرده اید که به راحتی می توانید برای وب سایت خود مورد استفاده قرار بدهید.

بعد از این قدم لطفا به تب قبلی یعنی localhost/website1 مراجعه کنید. در این صفحه بر روی گزینه Let’s Go کلیک کنید. در مرحله بعدی از شما اطلاعات دیتابیس را می خواهد.

نام دیتابیس خود را وارد سازی کنید. نام کاربری شما root می باشد و گزینه پسورد نیز خالی بگذارید. عکس این مرحله را نیز مشاهده فرمایید.

تنظیم رمز دیتابیس در نصب وردپرس

بعد از وارد سازی اطلاعات خواسته شده بر روی دکمه ی submit کلیک نمایید. در ورژن های لینوکس و ویندوز، زمپ این اطلاعات را در فایل wp-config ذخیره خواهد کرد که بعدا هر لحظه می توانید تغییر دهید. ولی در ورژن مک شما نیاز دارید تا فایل wp-config را ایجاد کنید.

بعد از انجام مراحل قبلی و در صورت صحت اطلاعات وارد شده شما با صفحه ای مثل عکس ذیل رو به رو خواهید شد که از شما اطلاعاتی درباره وب سایت که می خواهید ایجاد کنید را خواستار است.

اطلاعات را وارد می کنید و برای خود نام کاربری  پسورد برای ورود به وب سایت در نظر می گیرید.

نحوه ایجاد یوزر ادمین در وردپرس

بعد از انجام اطلاعات شما بر روی گزینه Install WordPress کلیک نمایید تا نصب وردپرس به اتمام برسد.

بعد از این مراحل نصب وردپرس به اتمام رسیده و شما به صفحه ی ورود وب سایت هدایت خواهید شد. در این صفحه کافیست نام کاربری و پسوردی که خودتان در نظر گرفته اید را وارد کنید تا به داشبورد وردپرس وارد شوید.

برای رسیدن به صفحه ی ورود داشبورد وردپرس می توانید از آدرس localhost/website1/wp-admin  نیز استفاده کنید.

صفحه لاگین وردپرس

شما زمپ را با موفقیت بر روی کامپیوتر خود را اندازی کردید و وب سایت  نیز آماده بهره برداری می باشد. حال می توانید تم، افزونه و… را به راحتی روی وردپرس خود سوار کنید، آن را امتحان کنید و در نهایت پس از تائید نهایی می توانید آن را روی هاست خودتان قرار دهید

امیدوارم این آموزش مفید واقع بشود، با طلا وردپرس همراه باشید!

نظرات و دیدگاه ها

یک پاسخ به “آموزش تصویری نصب وردپرس روی لوکال هاست با Xampp”

  1. ملیکا کریمی گفت:

    سلام، استفاده کردم دوست نازنین، عالی بود مرسی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد